Odpowiedni dobór kierunków studiów to podstawa.
Autorem artykułu jest Mścisław Internetowy
Obecnie, kończąc jakąkolwiek szkołę średnią, nie mamy jeszcze, jako młodzi ludzie, pełnego przygotowania do wykonywania zawodu. Absolwenci szkół o profilach technicznych posiadają już podstawową wiedze dotyczącą swojej profesji, jednak nigdy nie ma tam wystarczającej ilości praktyki.
Praktyka w głównej mierze potrzebna jest większości pracodawców. Oczywiście podjęcie pracy zawodowej po ukończeniu tego rodzaju szkoły jest możliwe, aczkolwiek najważniejsze byłoby dobranie sobie również odpowiedniej uczelni wyższej, na której będziemy kontynuować naukę w danej dziedzinie.
Kierunki studiów są naprawdę różne, dlatego nie powinniśmy mieć większych problemów z dobraniem dla siebie odpowiedniego. Najgorszą i najmniej dla młodego człowieka korzystną sytuacją jest to, że czasami po prostu nie wie, co rzeczywiście chciałby w życiu robić. Kierunki studiów dają duże spektrum wyboru, jednak zdecydowanie się na nieodpowiednią opcję może pociągnąć za sobą wiele negatywnych skutków. Co się do nich zalicza? Podstawą są z całą pewnością koszta.
Niestety, każde studia zaoczne, szczególnie na uczelniach niepaństwowych, kosztują. Jeśli więc wybieramy się na studia tylko po to, aby na nich być, z całą pewnością nic nie osiągniemy. Dobranie kierunku studiów to jednoczesne wybranie należytego zawodu i tak naprawdę swojej życiowej drogi. Nie ma sensu uczenie się dwa lub pięć lat tylko po to, aby się uczyć.
Każdy kierunek studiów, który wybieramy, powinien być pierwszym krokiem na ścieżce kariery. Jeżeli takowym nie jest, może być to wyłącznie stracony czas, który mógłby być spożytkowany całkowicie inaczej. O tego rodzaju aspektach rzeczywiście należy pamiętać. Jak się okazuje, nie wszystkie kierunki studiów odpowiadają wszystkim. Czasami naprawdę zdarzają się sytuacje, kiedy pomimo usilnych starań typowy humanista nie odnajdzie się na kierunku matematycznym czy biologicznym. Oczywiście, można uczyć się wszystkiego na pamięć i zaliczać kolejne semestry, aczkolwiek takim sposobem nigdy nie zdobędziemy zawodowego szczęścia ani sukcesu. Bycie rzemieślnikiem a prawdziwym mistrzem w danej dziedzinie to dwie różne rzeczy.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz